Uluslararası
Savunma & Havacilik Konferansı
Bookmark and Share
23 – 25 Ekim 2018
Ankara, Türkiye
 • Topluluğa Katılın
  ICDDA Linkedin Grubuna katılabilirsiniz.
  Devamını Gör
 • ICDDA
  ICDDA Ekibi olarak Ankara'da Savunma & Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri etkinliğimize katılımlarınız için teşekkür ederiz. 2018 yılı etkinliğimizde sizleri görmekten memnuniyet duyarız.
  Devamını Gör
 • Özel Stant Tasarımı Duyurusu
  ICDDA 2018 özel stand tasarımları için Kariyer Stand ile iletişime geçebilirsiniz. İletişim: 0 (532) 771 42 43
  Devamını Gör
 • L3 Teknoloji" ICDDA 2018 etkinliğimizde bizlerle birlikte olacaktır!
  L3 Teknoloji
  Devamını Gör

Türk Savunma Sanayisi

AnkaraSavunma Sanayi Müsteşarlığı son 25 yıl içerisinde, modern ulusal savunma sanayi oluşturmak için, özellikle bazı hayati alanlardaki farkedelir sonuçlar ile, kayda değer başarılara imza atmıştır. Yoğun emek ve dikkate değer adanmışlıkla, Türk Silahlı Kuvvetleri‘nin ihtiyaçlarının yerel olarak karşılanması için önemli ana sanayi kurumları kurulmuştur.

 

Bir sonraki aşamada, SSM kritik alt sistemler, parça ve teknolojide Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçları doğrultusunda dışa bağımlılık oranını azaltmayı hedeflemektedir. Yerel üretimin arttırılması adına teknolojik altyapının geliştirilmesi ve kaynakların etkin kullanımı ve yerel katkı payının çoğalması için Savunma AR-GE Yol Haritası’nda işe yarar araştırma ve  geliştirme faaliyetleri belirlenmiş ve sıraya konulmuştur.  Yol Haritası, ana sistem proje hedefleri ile uyumlu olan AR-GE faaliyetlerini içermekte ve ana sanayi, KOBİ'ler, üniversiteler ve araştırma kurumlarıyla işbirliği amaçlamaktadır.

 

   

    

 Uluslararası Savunma ve Havacılık Konferansı
Tasarım ve Yazılım : OMEDYA