ICDDA 2018

ICDDA 2018

Savunma Sanayii Müsteşarlığı himayelerinde ve Ostim Savunma ve Havacılık Kümelenmesi Derneği (OSSA) organizatörlüğünde; Savunma ve Havacılık sektöründe faaliyet gösteren firmalara,

  • İkili iş görüşmeleri gerçekleştirme,
  • Mevcut iş ilişkilerini geliştirme,
  • Yeni iş ilişkileri oluşturma,
  • Sektörün karşılaştığı problemleri ve olası çözümleri keşfetme fırsatı sunan,

ICDDA Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri etkinliğinin dördüncüsü; 23-25 Ekim 2018 tarihlerinde Ankara’da Hacettepe Beytepe Kongre Merkezinde gerçekleştirilecektir.

Etkinliğimiz, profesyonel bir ekip tarafından başarı ile gerçekleştirilmekte ve 2013-2014-2016 yılı etkinliklerimiz sonrasında katılımcılardan alınan anket sonuçlarına göre; yapılan görüşmeler ve görüşme yapılan firmaların uygunluğu konusunda %95 oranında katılımcı memnuniyeti göstermektedir. ICDDA düşük maliyetler ile; KOBİ’lere yüksek profilli firmalar ile görüşme imkanı sunmaktadır. 2013-2014-2016 yılı etkinliklerimize yurtdışından gelen Satınalmacıların gösterdiği devamlılık ve ilgi ile; sponsorlarımızın her yıl gösterdiği destek de etkinliğimizin başarısında önemli yer tutmaktadır.

ICDDA organizasyonumuz yurt dışından getirdiği Satın Almacılar ve gerçekleşen başarılı ve etkin ikili iş görüşmeleri ile “Savunma Sanayi Müsteşarlığı” tarafından 2014 Savunma Sanayi Özel Ödülü ve 2017 yılında Savunma Sanayii tanıtı özel ödülüne layık görülmüştür. T.C Ekonomi Bakanlığı tarafından UR-GE Projeleri kapsamında verilen destekler KOBİ’lerimizin etkinliğe katılımının artması anlamında büyük önem arz etmektedir.

 

Etkinliğimizin 1. Gününde Sivil Havacılık, Deniz-Hava-Kara Sistemleri, Anayurt Güvenliği Teknolojileri ve Tedarik Zincirinin Geliştirilmesi gibi konularda, yerli ve yabancı yetkin moderatörler eşliğinde birçok ülkeden askeri ve ticari ataşeler, ilgili bürokratlar, Kuvvet Komutanlıkları ve ilgili Bakanlıkların temsilcileri gibi yaklaşık 1600 yetkilinin katılımı ile sektörle ilgili yeniliklerin konuşulduğu, sektörün karşılaştığı problemlerin ve olası çözümlerin tartışıldığı konferanslar düzenlenmektedir. 2. ve 3. gün ise, stantlı katılımcılar için ikili iş görüşmeleri organize edilmektedir.

3.sü Ekim 2016 yılında gerçekleşen etkinliğimizde; 33 ülkeden, 200 firmanın üzerinde katılım ile, 5400 kayıtlı ikili iş görüşmesi yapılmıştır. Yurtdışından AIRBUS DEFENCE AND SPACE, BOEING, DASSAULT SYSTEMS, EADS, LEONARDO GROUP, LOCKHEED MARTIN, MBDA, NAVANTIA, ROLLS ROYCE, SIKORSKY, THALES gibi bir çok önemli firmanın katılımının yanı sıra; yurt içinden ASELSAN, HAVELSAN, FNSS, ISTANBUL TERSANESİ, MKEK, OTOKAR, ROKETSAN, TAI, TEI gibi ana sanayi firmalarımız ile pek çok sanayicimiz etkinliğimize katılım göstermiştir.

 

RAKAMLAR İLE ICDDA 2013 – 2014 - 2016

 

23-25 Ekim 2018’de 4.sü gerçekleştirilecek olan etkinliğimizde, Türkiye havacılık sanayiinin başarılı çalışmaları ve bakım onarım konularının yanı sıra sertifikasyon ve bölgesel kalkınma modelleri konusunda da çeşitli konferanslar verilerek katılımcılar bilgilendirilecektir. Daha detaylı bilgiye;

ece.umay@ostim.com.tr ve ugur.aydin@ostim.com.tr adreslerinden ulaşılabilir.

ICDDA etkinliğine destek veren katılımcı ve firmaların belirttiği görüşlerden birkaçı aşağıda yer aldığı gibidir:

 

Latif Aral Aliş, SSI Yönetim Kurulu Başkanı : Savunma ve Havacılık sektörü olarak istikrarlı bir şekilde büyüyoruz. Bu kadar önemli ve stratejik bir konuda OSSA gibi yapılar sayesinde denetimli, belirli hedeflere yönelik yol haritası düzenleyebilen bir sanayimiz var olmaktadır.

 

Dr. Faik Eken, Aselsan Genel Müdürü : Aselsan olarak OSSA’nın çalışmalarını yakından takip ediyor ve destek veriyoruz. OSSA’nın çalışmalarının yurt içi firmalar ile sınırlı kalmayıp uluslararası işbirliklerine de olanak sağladığını gözlemliyorum. Özellikle 11-13 Ekim 2016 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen savunma ve havacılıkta Endüstiryel İşbirliği Günleri (ICDDA) etkinliği, sektörde yer alan yerli ve yabancı paydaşları bir araya getirme ve işbirliği yapılabilecek alanların belirlenmesi anlamında önemli bir platform sağlamıştır.

 

Andy Johnson Rolls-Royce, Turkiye Bölgesi Başkan Yardımcısı : ICDDA, ileri üretim teknolojiler konusunda Türkiye’den ve yurtdışından çok sayıda firma ile görüşebildiğimiz iyi bir etkinliktir. Bu etkinlik bize Türkiye’den yerel ve uluslararası şirketler ile buluşma ve yetenek ve kabiliyetlerimizi Türkiye’de geliştirmek adına imkân sunuyor.

 

Jill Christenson Boeing Satınalma Müdürü : Bu etkinlikte Türkiye’de gördüğüm mevcut teknoloji, kabiliyet ve tedarikçiler beni çok etkiledi. Havacılık sanayiinde birlikte büyüyebiliriz.

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları ICDDA'e Aittir