Etkinlik Hakkında

NEDEN ICDDA'YA KATILMALIYIM? BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

 

Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri (ICDDA) ile sadece 3 günde doğru kişiler ile tanışıp toplantılar gerçekleştirebilirsiniz…

 

ICDDA, askeri ve sivil, savunma, havacılık ve uzay alanlarında faaliyet gösteren ana sanayi ve KOBİ firmalarına; yeni pazarlar bulmak, iş fırsatları yakalamak ve iş ortaklıkları kurmak için yardım etmeyi hedeflemektedir. ICDDA, kendine has ihtiyaçları ve fırsatları olan hedef ülke ve bölgelerin ortaya çıkarılması ve savunma ve havacılık sektörlerinde potansiyel işbirliği imkanlarının somut adımlara dönüştürülmesi amacıyla ikili iş görüşmeleri, konferanslar, seminerler ve endüstriyel ziyaretleri kapsamaktadır. Bu zengin program ülkemizdeki iş ve yatırım fırsatlarının ortaya çıkarılması bakımından son derece önemlidir.

 

Sağladığı Avantajlar

ICDDA, üretici ve hizmet sağlayıcı firmalar ile satın alma ve tadirik zinciri yetkilileri arasında daha önceden planlanmış ikili iş görüşmeleri sayesinde tedarik zinciri odaklı işbirliği ve iş fırsatları yakalamak açısından verimli bir platformdur. Katılımcı firmalar, orjinal ekipman üreticileri (OEM), 1. ve 2. seviye tedarikçiler ve  ilgili kurumlr ile buluşarak sivil ve askeri alanda uzmanlaştıkları kabiliyetlerini sunma fırsatı yakalayacaklardır.

 

Paneller ve B2B Görüşmeler

ICDDA 2020’de; sivil havacılık, kara-deniz-hava sistemleri, anayurt güvenliği teknolojileri ve tedarik zincirinin geliştirilmesi gibi konularda, deneyimli moderatörler eşliğinde, bir dizi panel düzenlenecek. Bu paneller; birçok ülkenin Türkiye’deki askeri, savunma ve ticari ataşeleri, kamu görevlileri, son kullanıcılar ile yurt içi ve yurt dışından firmaların temsilcilerinin de aralarında bulunduğu, 2.000’in üzerinde kişinin katılımıyla gerçekleştirilecektir. Ayrıca etkinliğe yüz yüze katılım sağlayamayan yurtdışı katılımcılar da sanal ortamda panellere katkı sağlayacaktır. Panellerde, sektörle ilgili yenilikler ele alınacak; sektörün karşılaştığı problemler ve çözümleri tartışılacaktır.

ICDDA 2020, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisi görülen pandemi sürecinde düşüşe geçen üretim ve iş gücünü tekrar canlandırmak adına sektörel KOBİ’lerimizi, ana sanayi firmalarımızı ve kurum/kuruluşlarımızı yabancı firma ve kurumlar ile bir araya getirerek Türkiye ekonomisine ve sektörel kalkınmaya katkıda bulunacaktır. 

Etkinliğe katılım sağlamak isteyen ancak pandemi sebebi ile uçuşları konusunda sıkıntı yaşayan yurtdışı firma ve kurumlardan satın almacılar ve tedarik zinciri yöneticilerinin “Sanal Eşleştirme ve B2B Toplantı” platformu sayesinde ICDDA katılımcıları ile önceden randevulaşarak dijital toplantılar organize etmek için şansları olacaktır. 

Böylece pandemi sebebiyle seyahat edemeyen satın almacıların da ICDDA etkinliğine dahil olmaları sağlanarak etkinliğe katılım sağlayan firmaların iş birliği ve ihracat çalışmalarına beklenenin daha üzerinde bir katkı sağlanacak.

 

Konferanslar

ICDDA, profesyoneller için pazarın; bilimsel, endüstriyel, teknik ve ticari değişimlerinin paylaşılması ve kavranması açısından önemli bilgiler sunan ve kesinlikle kaçırılmaması gereken konferanslar sunmaktadır.

 

Seminerler

2 gün boyunca gerçekleşecek ikili iş görüşmelerinin yanı sıra “Airbus, Boeing, Rolls-Royce, NATO ve CERN” gibi birçok firma ve kuruluşun, tedarik ve satın alma süreçleri hakkında bilgiler paylaştığı seminerler katılımcılara sunulmaktadır.

 

Endüstriyel Ziyaretler

Yapılan ikili iş görüşmeleri sonucunda sunulan kabiliyet ve hizmetlerin yerinde gösterilebilmesi amacı ile hem ana sanayii hem de KOBİ seviyesinde fabrika ziyaretleri gerçekleştirilebilmektedir.

 

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları ICDDA'e Aittir