Etkinlik Merkezi

Etkinlik Alanı

 

 

 

 

Söğütözü, Söğütözü Caddesi No:1/A Çankaya / Ankara

https://atocongresium.com/

 

Ankara Hakkında

Ankara ile ilgili görsel sonucu

Başkent seçildiği yıllarda Ankara çok az sayıda binası olan küçük, yoksul ve çorak bir şehirdi. İstiklal Savaşımızın hazırlanıp sevk ve idare edildiği bir merkez olarak Milli Mücadelemizin sembolü haline gelen bu tarihi şehir, 29 Ekim 1923 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanından sonra, giderek büyümüş, yepyeni, büyük ve modern bir görünüm kazanmıştır.

Savunma sanayi ile ilgili en önemli yatırımlar da Ankara’da gerçekleştirilmiştir. Türkiye’nin en büyük savunma sanayi projelerinin yansıra, ülkenin en büyük savunma şirketleri olan ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN, FNSS, TUSAŞ gibi şirketlerin de merkezi bu şehirde bulunmaktadır. Ankara’da sürdürülmekte olan bazı üretim faaliyetleri de, konuları itibariyle Türkiye’de tek olma özelliğine sahiptir. Örneğin, rulman ile seri halde dişli üretimi, sadece Ankara’da gerçekleştirilmektedir.

Başkent olması nedeniyle Ankara’ya sık sık yabancı heyetler gelmekte ve yapılan karşılıklı temaslar sonucu dış ticarette önemli gelişmeler sağlanmaktadır. Eğitim konusunda daha geniş imkanlara sahip olması da işgücünün mesleki hareketliliği artıran bir özellik sergiler.

Ankara tüm bu özellikleri ve gelişime açık vizyonu ile geleceği kucaklamaktadır.

 

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları ICDDA'e Aittir