ICDDA 24' Tamamlandı

Eklenme Tarihi 25.04.2024

Daha önce 2013, 2014, 2016, 2018 ve 2022 yıllarında gerçekleştirilen Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri (ICDDA) etkinliğinin altıncısı; T.C. Milli Savunma Bakanlığı, T.C. Savunma Sanayii Başkanlığı ve T.C. Ticaret Bakanlığı destekleri, OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) organizatörlüğünde 17-19 Nisan 2024 tarihleri arasında Ankara’da, ATO Congresium’da gerçekleştirildi.

ICDDA askeri ve sivil, savunma, havacılık ve uzay alanlarında faaliyet gösteren ana sanayi ve KOBİ firmalarını; yeni pazarlar bulmak, iş fırsatları yakalamak ve iş ortaklıkları kurmak adına bir araya getirdi. Son derece etkin ve saygın bir organizasyon olan ICDDA’de kendine has ihtiyaçları ve fırsatları olan hedef ülkelerin ortaya çıkarılması, savunma ve havacılık sektörlerinde potansiyel iş birliği imkanlarının somut adımlara dönüştürülmesi amacıyla ikili iş görüşmeleri, konferanslar ve seminerler düzenlendi.

ICDDA 2024’de üretici ve hizmet sağlayıcı KOBİ’ler, hem Türkiye’den hem de dünyanın birçok ülkesinden etkinliğe katılan (OEM), 1. ve 2. seviye tedarikçiler ve ilgili kurumların satın alma ve tedarik zinciri yetkilileri ile planlı şekilde gerçekleştirdikleri ikili iş görüşmeleri sayesinde sivil ve askeri alanda uzmanlaştıkları kabiliyetlerini sunma fırsatı buldu.

Etkinlikte toplamda 8.000 üzerinde kayıtlı B2B iş görüşmesi gerçekleştirildi. Amerika, Avrupa, Afrika ve Asya’dan katılımcı ülkelerin firma ve kurumları ile Türk firmalar arasında iş birliği görüşmeleri gerçekleştirildi.

Etkinliğin ilk günü açılış konuşmaları ile başlarken “ULUSLARARASI HAVACILIK ve UZAY SEKTÖRÜNDE KOBİ’LERİN YERİ” ve “SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK İÇİN TEDARİK ZİNCİRİ YÖNTEMİNİN İHRACATA ETKİSİ” konulu konferanslar düzenlendi. Konferanslara birçok ülkenin Türkiye’deki askeri, savunma ve ticari ataşeleri, kamu görevlileri, son kullanıcılar ile yurt içi ve yurt dışından firmaların temsilcileri katılım sağladı.

Etkinliğin 2. ve 3 günlerinde ise workshoplar ve B2b etkinlikleri ile devam etti.

ICDDA, yurt dışından katılım sağlayan tedarik zinciri ve satın alma yetkililerinin katılımları ile gerçekleşen başarılı ve etkin ikili iş görüşmeleri sonucunda daha önce Savunma Sanayi Başkanlığı tarafından 2014 yılında “Savunma Sanayi Özel Ödülü” ve 2017 yılında “Savunma Sanayii Tanıtımı” özel ödülüne layık görülmüştü.

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları ICDDA'e Aittir